37. KOLO SUPERLIGE FK ČUKARIČKI - FK RADNIK 2:1

21. Maj

Poslednji meč sezone 2015/16-ta Čukarički će pamtiti po pobedi protiv Radnika iz Surdulice od 2:1, trećem mestu na tabeli, plasmanu u kvalifikacije za Ligu Evrope (treću godinu u nizu), završetku karijere Nenada Mirosavljevića i novom autobusu koji je apsolutno u bojama kluba sa Banovog brda.

Čukarički je počeo ofanzivno, tako da je u 2. minutu Saša Jovanović sa nekih 17 metara šutira snažno, ali iznad prečke. Nešto slično videli smo u 8. minutu kad šansu imao Radnik preko Arsića. Gosti su bili blizu pogotka u 17. minutu. Posle kornera spretno je šutirao Deletić, srećom nedovoljno dobro da bi savladao Nemanju Stevanovića. Čukarički je uzvratio u 21. minutu. Šut Živkovića sa ivice kaznenog prostora bio je izblokiran. Stevanović je svoj golmanski kvalitet pokazao još jednom u 24. minutu kad je zaustavio udarac Arsića. Odlično su kombinovali Knežević i Stojković u 31. minutu. Dobro je šutirao desni bek Čukaričkog, ipak je uspešniji bio golman Radnika Ristić. Minut kasnije novi napad Čuka je imala preko Andrije Pavlovića i ponovo je Ristić izbacio loptu u korner. Seriju napada u ovih nekoliko minuta nepreciznim udarcem završio je Regan. Do kraja prvog poluvremena i Radnik je imao nekoliko šuteva od kojih ni jedan nije bio opasan po gol Stevanovića.

Koliko zna i ume kapiten Igor Matić videli smo u 43. minutu. Levom je šutirao sa dvadesetak metara toliko precizno da golman Ristić nije imao šansu da spreči pogodak, ali je to umesto njega učinila prečka. Bila je to najbolja šansa za Čuku u prvom poluvremenu iako je u nadoknadi vremena sa oko tridesetak metara još jednom domaća ekipa ozbiljno pripretila preko Pjasentina čiji je udarac iz slobodnog udarca Ristić jedva zaustavio. Glavni arbitar Nenad Đokić je za 45 minuta pokazao čak pet žutih kartona od koji jedan Dragoljubu Srniću.

1:0 - konačno gol za Čukarički! U 47. minutu za prostor se izborio Saša Jovanović, snažno je šutirao sa nekih 18 metara, lopta je pogodila jednog od igrača Radnika, promenila je pravac i završila iza leđa Borivoja Ristića.

Novi napad u režiji istog igrača dogodio se već u 49. mintu. Ponovo je dobro šutirao, ali je ovog puta lopta otišla direktno u Ristića. I u sledećem napadu bilo je opasno po Radnik, međutim, Matić je bio za malo neprecizan.

2:0 - drugi gol za Čukarički postigao je najbolji strelac tima Andrija Pavlović u 56. minutu. Može se reći da je to bio elegantan udarac kojim je preko Ristića poslao loptu u mrežu Radnika. Asistirao mu je Matić. Pavlović je postigao 18-ti gol u prvenstvu. Završio je sezonu kao treći strelac Superlige zapravo treće mesto deli sa Božinovim iz Partizana. Novi napad za Čuku bio je u 62. minutu. Matićev šut sa nešto više od 30 metara Ristić je nekako uspeo da odbrani. U 66. minutu iz daljine je pokušao i Dragoljub Srnić. Prvu izmenu Lešnjak je iskoristio u 70. minutu. Nemanja Radonjić je ušao umesto Filipa Kneževića. Radnik je prvu šansu u drugom poluvremenu imao u 73. minutu. Šutirao je Deletić, siguran je bio Stevanović. Druga promena na terenu za Čukarički dogodila se u 79. minutu. Ušao je Erhan Mašović, izašao je Obeng Regan.

2:1 - Radnik je smanjio rezultat u 86. minutu. Posle centaršuta Petra Stamatovića sa leve strane, glavom je prvi do lopte došao Jovan Jovanović tako da je preciznim udarcem iz blizine savladao Stevanovića. Do kraja meča nije bilo pogodaka, tako da je oko pet stotina najvernijih pristalica Čukaričkog zadovoljno iz više razloga napustila stadion.

- Utakmica je bila prava prvenstvena, za bodove. Oba poluvremena dobra i kvalitetna. Rezultatski za ekipu Radnika nije bila toliko važna, koliko za nas. Propustili smo šanse u prethodna tri kola da obezbedimo Evropu. Smogli smo snage i pričali smo minulih dana o važnosti večerašnjeg meča i koliko je bitno da ostvarimo pozitivan rezultat. Ispostavilo se da bismo ostali na ovom mestu i da je rezultat bio drugačiji. Radnik je jako dobra ekipa, vidi se rukopis trenera. Radnik je pokazao u plej ofu da je pored četiri kluba iz Beograda uz Čačak, Novi Sad i Niš poseban centar i ekipa koja zna da igra fudbal. Radniku kao i kolegi Veselinoviću želim mnogo sreće ubuduće. Pripreme počinju šestog juna, onda desetog odlazimo na pripreme i vraćamo se 24. Moraćemo brzo da se odmaramo da bismo stigli da se odmorimo. Videćemo šta će biti u prelaznom roku, ali to nisu pitanja za mene, već za sportskog direktora Vladimira Matijaševića koji o tome odlučuje sa vlasnikom Draganom Obradovićem. Želje postoje, ali videćemo koliko su ostvarive - kazao je na konferenciji za medije posle meča šef stručnog štaba Čukaričkog Milan Lešnjak.

Bila je ovo poslednja utakmica za napadača Nenada Mirosavljevića u kojoj je na terenu bio od 84. minuta umesto kapitena i cimera Igora Matića. Posle 21 godine profesionalnog fudbala odlučio je da završi karijeru. U Čukarički je stigao 1. januara 2014. godine iz kruševačkog Napretka. Odigrao je za klub sa Banovog brda 74 utakmice, postigao je 16 golova uz tri asistencije. Mirosavljević je rođen 4. septembra 1977. u Požegi. Pred početak utakmica direktor Čukaričkog Dragan Ilić je popularnom Šonetu uručio u ime kluba prigodan poklon.

Ekipa Milana Lešnjaka je su na utakmicu protiv Radnika došli u novom klupskom autobusu. Zlatni grb se nalazi na retrovizorima i zadnjem delu autobusa. Autobus je crne boje, dok je belim slovima ispisano FK Čukarički. I kao što je pred početak susreta rekao sekretar stručnog štaba Ivan Popović "sa novim autobusom u novi evropski izazov".