Čukarički - Crvena zvezda 3 : 4
19. Mar

Fudbaleri Čukaričkog pretrpeli su danas prvi poraz u prolećnom delu prvenstva, pošto su na svom terenu izgubili od prvoplasirane Crvene zvezde sa 3:4 u 27. kolu Super lige Srbije.

Strelci za Čukarički bili su Ognjen Ožegović u 44. minutu iz jedanaesterca, Asmir Kajević u 47. i Aleksandar Jevtić u 67.

Golove za Zvezdu postigli su Ričmond Boaći u osmom i 54. minutu, Aleksandar Luković u 16. iz penala i Dušan Anđelković u 83.

Čukarički je posle ovog poraza ostao na 10. mestu Super lige sa 33 boda, četiri manje od osmoplasiranog Spartaka, dok je Crvena zvezda prva sa 70.

Domaćin je utakmicu na Banovom brdu počeo veoma agresivno, ali je Zvezda ipak stigla do prednosti i to iz prve prave prilike na utakmici. Gejlor Kanga je u osmom minutu oboren na svojoj polovini, brzo je izveo prekid i fenomenalno proigrao Boaćija, koji je ostao sam ispred Petrića i preciznim udarcem ga savladao.

Zvezda je nakon voećeg gola uspostavila ravnotežu i u 16. minutu duplira je prednost. Kanga je ponovo dobro odigrao u prostor, ovaj put ka Mičelu Donaldu, koji je utrčao u kazneni prostor, gde ga je s ledja posle blagog kontakta oborio Darko Zorić, a sudija Milorad Mažić dosudio je jedanaesterac. Kapiten crveno-belih Luković bio je siguran izvodjač najstrože kazne.

Ritam utakmice opao je posle drugog gola crveno-belih, uglavnom se igralo na sredini terena i nijedna ekipa nije uspevala da uspostavi kontrolu.

Čukarički je u 38. minutu imao prvu pravi pokušaj. Petar Bojić je driblinzima iz igre "izbacio" dvojicu igrača Zvezde i šutirao sa oko 18 metara desno iskosa, ali je lopta otišla malo preko gola.

U finišu prvog dela igre Čukarički je uspeo da smanji zaostatak i to iz jedanaesterca koji je u 43. minutu skrivio Dušan Andjelković.

Levi bek Zvezde odneo je loptu ispred golmana Filipa Manojlovića, ali ga je kapiten Čukaričkog stigao i oduzeo mu. Andjelković je u pokušaju da ukliza oborio protivnika i Mažić je po drugi put na utakmici pokazao na penal, koji je sigurno realizovao Ožegović.

Početkom drugog poluvremena, odnosno u 47. minutu Čukarički je stigao do izjednačenja.

Zorić je dobio dobru loptu u prostor, utrčao je u šesnaesterac i šutirao, ali je Manojlović uspeo da zaustavi njegov šut, medjutim, lopta se vratila Zoriću u noge, a on je odmah u petercu proigrao Kajevića koji ju je lako prosledio u nebranjenu mrežu gostiju.

Delovalo je u tim trenucima da Zvezda ne može da pronadje svoj ritam, ipak crveno-beli su u 54. minutu stigli do nove prednosti. Marko Petković je prošao po desnoj strani i centrirao, a lopta je prošla kroz noge golmana Nikole Petrića i stigla do Boaćija, koji ju je s gol linije samo "ćušnuo" u mrežu "brdjana".

Domaćin je nakon 15 minuta uspeo da uzvrati i ponovo dodje do izjednačenja, a ovaj put strelac je bio Jevtić koji je uhvatio volej posle centaršuta Saše Jovanovića s levog boka.

Čukarički je u 73. minutu imao odličnu priliku da dodje do preokreta, Ožegović je posle dubinske lopte bio sam ispred Manojlovića, ali je njegov pokušaj otišao malo pored gola.

Zvezda je u nastavku utakmice imala blagu inicijativu, a dobru priliku za novo vodjstvo imao je Donald u 80. minutu, ali je njegov udarac sa oko 16 metara završio je malo pored gola Petrića.

Crveno-beli ipak su u finišu utakmice stigli do novog gola. Odbrana Čukaričkog loše je reagovala u ovoj situaciji. Boaći je šesnaestercu bio ogradjen s trojicom igrača domaće ekipe, a kada se okrenu i pokušao da šutira slučajno je loptu dodao do Andjelkovića koji je iz prve šutirao i po četvrti put na meču savladao Petrića.

Do kraja susreta nije bilo ozbiljnijih prilika na obe strane.

Čukarički: Petrić, Docić (od 33. minuta Srnić), Kajević (47. minut), Zorić (od 63. minuta S. Jovanović), Obradović (od 52. minuta Jevtić (64. minut)), P. Jovanović, Bojić, Lagator, Ožegović (44. minut), Mašović, Bogosavac.

C. Zvezda: Manojlović, Petković, Luković (16. p), Le Talek, Frimpong, Kanga (od 78. minuta Vujaklija), Boaći (8. i 54.), Milić (od 60. Srnić), Plavšić (od 78. minuta Ristić), Donald, Anđelković (83. minut).