ČUKARIČKI - RADNIK 1:2
18. Apr

Fudbaleri Čukaričkog poraženi su od Radnika sa 1:2 u 31. kolu Super lige Srbije, prvoj utakmici plej-auta domaćeg šampionata.

Čukarički je poveo golom Ognjena Ožegovića u 14. minutu, da bi Radnik do izjednačenja stigao u 31. pogotkom Miloša Trifunovića iz jedanaesterca, a preokret Surduličana kompletirao je Nemanja Arsenijević u 66.

Radnik je bolje počeo utakmicu i do prve prilike stigao već posle 90 sekundi igre, ali je Nemanja Petrić odbranio pokušaj Frensisa Kijeremea sa oko 16 metara.

Čukarički je postepeno preuzimao inicijativu i u 12. minutu imao je odličnu priliku da stigne do vodjstva, ali je Ognjen Ožegović slabo šutirao iz okreta sa oko 10 metara.

Samo dva minuta kasnije napadač "Brdjana" iskupio se za prethodni promašaj.

On je iskoristio grešku defanzivca Aleksandra Gojkovića koji je poslao sporu loptu ka Draganu Žarkoviću, presekao dodavanje, te istrčao sam ispred Ognjena Čančarevića i udarcem u donji desni ugao doveo Čukarički do prednosti.

Naš tim imao je idelnu priliku u 27. minutu da duplira prednost, ali je nedostajalo sreće u završnici.

Prvo je posle jedne odbijene lopte Petar Bojić pokušao sa oko 18 metara levo iskosa, ali je Čančarević uspeo da zaustavi njegov šut, da bi onda Matić dočekao loptu na petercu i glavom pokušao da zatrese mrežu ekipe iz Surdulice, ali je ona završila malo pored gola.

Čukarički je samo nekoliko minuta kasnije imao još jednu priliku da dodje do drugog gola, ali se Darko Zorić nije snašao u dobroj situaciji pred golom Čančarevića, pa je jedan defanzivac gostiju izblokirao njegov šut.

Surduličani su potom u 31. minutu stigli do izjednačenja i to iz jedanaesterca koji je realizovao Miloš Trifunović. Minut ranije Petar Bojić je posle loše reakcije nakon jedne dubinske lopte u šesnaestercu oborio Milana Milinkovića.

Do poluvremena naš tim imao je inicijativu, ali osim par pokušaja iz daljine nije bilo ozbiljnijih prilika pred golom Čančarevića.

Čukarički je i u drugi deo utakmice ušao ofanzivno, dok je Radnik uglavnom bio koncentrisan na kontranapade, ali i prekide. Upravo posle jednog prekida u 61. minutu Radović je pokušao sa ivice šesnaesterca, ali je Petrić bio dobro postavljen.

Gosti iz Surdulice do vojdjstva su stigli posle dobre solo akcije Nemanje Arsenijević u 66. minutu. On je driblingom prevario dvojicu defanzivaca Čukaričkog i udarcem sa 10 metara savladao Petrića.

Čukarički je u nastavku utakmice imao potpunu inicijativu, ali ekipa Nenada Lalatovića i pored dve dobre prilike, prvo Bojića u 69. minutu posle kornera sa leve strane, ali i Aleksandra Jevtića u 72. minutu kada je ostao sam ispred Čančarevića nije uspela da dodje do izjednačenja.

Radnik je u 78. minutu umalo stigao do trećeg gola posle greške Darka Zorića u organizaciji napada, ali je golman Petrić paradom zaustavio udarac Nikole Radovića sa oko 16 metara.

Poslednju dobru priliku za Čukarički propustio je Bojić u 87. minutu, ali je njegov pokušaj glavom završio malo pored leve stative gola Čančarevića.

Čukarički je nakon današnjeg poraza na drugom mestu plej-auta sa 20 bodova, dok je Radnik peti sa 16.

"Brdjani" će u narednom kolu u subotu gostovati sedmoplasiranom Borcu, a naš drugi tim će u sredi od 14.00 igrati protiv Rada na njihovom stadionu u "B" ligi Srbije.

Čukarički: Petrić, Matić (od 85. minuta S. Jovanović), Kajević, Kopitović (od 67. minuta Jevtić), Zorić, P. Jovanović, Bojić, Djurić, Ožegović (14. minut), Mašović (od 46. minuta Radonjić), Bogosavac.

Radnik: Čančarević, Mladenović, Vlahović (od 80. minuta Adamović), Radović, Gojković, Pejčić (od 46. minuta Žakula), Trifunović (31. minut (p)), Arsenijević (66. minut (od. 87. Gazivoda), Milinković, Žarković, Kijemere.